Kto wygrał (i wciąż wygrywa) w wojnie o talent?

W swoim klasycznym wręcz raporcie zatytułowanym Wojna o talent konsultanci firmy McKinsey pisali tak:

Wojna o talent potrwa co najmniej przez kolejne 20 lat. Jej przyczyny są głębokie i silnie kształtują tę nową biznesową rzeczywistość. Niewiele firm zdaje sobie z tego sprawę i zmienia swoje podejście do zarządzania talentami. Większość nawet nie zaczęła o tym myśleć.

Prognoza ta brzmi złowieszczo i nadzwyczaj dobrze opisuje dzisiejszą rzeczywistość. Warto podkreślić, że sformułowano ją ponad dwadzieścia lat temu. Zgodnie z cezurą zawartą w raporcie, powinna się ona już zakończyć i faktycznie tak się chyba stało…

Kto w niej zwyciężył? Dobrze skomentował to Josh Bersin z Deloitte:

Nie jest to jakiś pojedynek na cytaty konsultantów z firm zajmujących się doradztwem strategicznym, ale nowa rzeczywistość hiperkonkurencji o niezbędne do realizowania strategii kompetencje, związana z nieubłaganą demografią, migracjami i ze wzrostem gospodarczym, które sprawiają, że firmy muszą starać się o pracowników niemalże w równym stopniu, co o klientów.

Wydawca

czyli kto może pomóc wydać Twoją książkę

WOTS_logo

Writers On The Storm skupia tych, którzy są gotowi, by rzucić wyzwanie obowiązującym zasadom, cenią samodzielność, a zarazem osobisty wpływ na kształt swojego dzieła oraz chcą działać na podstawie lekkiej infrastruktury, która bazuje na nowych technologiach i rzetelnej wiedzy zwiększającej sprzedaż.

Patroni

czyli kto wspiera liderów nowej generacji