Test przekonań lidera (nowej generacji)

Myśli mają często niezdrową tendencję do zamieniania się w słowa, które implikują czyny.

Nie jest to jednak tylko swego rodzaju mądrość ludowa, a udowodnione naukowo zjawisko, związane z tak zwanym torowaniem. Polega ono na zwiększaniu prawdopodobieństwa danego zachowania dzięki wcześniejszej ekspozycji na określony bodziec, co opisał noblista, Daniel Kahneman.

Dlatego przekonania liderów odnośnie tego, jak powinni działać ludzie i całe organizacje, określają ich podejście do biznesu, a później decyzje i czyny. Nie ze wszystkich są później dumni oraz zadowoleni, biorąc pod uwagę efekty, jakie przynoszą.

Stąd też czas zobaczyć, ile w Tobie z lidera starej generacji, a ile z nowej. Sprawdź się już teraz. Odpowiedz, czy zgadzasz się („tak”) lub nie („nie”) na z poniższymi stwierdzeniami.

Firmy są po to, żeby zarabiać pieniądze.

Firmy mają dbać o interes akcjonariuszy.

Firmy są po to, żeby tworzyć wartość społeczną.

Firmy mają dbać o interes ogółu.

Firma powinna skoncentrować się na zapewnieniu świetnego wynagrodzenia, a pracownicy zadbają o resztę swoich potrzeb sami.

Firma powinna skoncentrować się na zapewnieniu świetnych warunków pracy, a pracownicy zadbają o potrzeby firmy.

W niektórych przypadkach uzasadnione jest podniesienie głosu na pracownika.

Nigdy nie powinno podnosić się głosu na pracownika.

Rozwijamy się szybciej dzięki negatywnej informacji zwrotnej.

Rozwijamy się szybciej dzięki pozytywnej informacji zwrotnej.

Kontrola jest najwyższą formą zaufania.

Zaufanie jest najwyższą formą kontroli.

Szacunek należy się pracownikom osiągającym najlepsze wyniki.

Szacunek należy się wszystkim pracownikom niezależnie od osiąganych wyników.

Pewien poziom stresu w pracy jest dobrym zjawiskiem.

Żaden poziom stresu w pracy nie jest dobrym zjawiskiem.

DALEJPOKAŻ WYNIKI

Twoje odpowiedzi wskazują, że Twoje przekonania są bliższe liderowi starej generacji. Zapewne możesz uważać, że robisz wszystko tak, jak należy. Niemniej jednak różnice między młodymi pokoleniami a starszymi sprawiają, że dotychczasowe metody zarządzania przestają działać, a przez to wiele tracisz – od firmowych pieniędzy, po szacunek.

Czas to zmienić. Zamów już teraz własny egzemplarz podręcznika „Koniec alfabetu”. Pomoże Ci on naprawić popełnione błędy i zyskać wiedzę o najlepszych praktykach rynkowych w zarządzaniu osobami z młodych generacji.

Twoje odpowiedzi wskazują, że Twoje przekonania są bliższe liderowi nowej generacji. Gratulujemy! Idź dalej tą drogą, gdyż zaprowadzi Cię ona na sam szczyt.

Pamiętaj jednak, że ciągły rozwój – szczególnie Twój, osobisty – to najlepszy sposób na to, by usuwać nieefektywność i stymulować innowacyjność zarządzanych zespołów. Zamów już teraz własny egzemplarz podręcznika „Koniec alfabetu”. Pomoże Ci on wykonywać swoją pracę jeszcze lepiej poprzez udostępnienie Ci wiedzy o najlepszych praktykach rynkowych w zarządzaniu osobami z młodych generacji.

Wydawca

czyli kto może pomóc wydać Twoją książkę

WOTS_logo

Writers On The Storm skupia tych, którzy są gotowi, by rzucić wyzwanie obowiązującym zasadom, cenią samodzielność, a zarazem osobisty wpływ na kształt swojego dzieła oraz chcą działać na podstawie lekkiej infrastruktury, która bazuje na nowych technologiach i rzetelnej wiedzy zwiększającej sprzedaż.

Patroni

czyli kto wspiera liderów nowej generacji